Al Yankovic

@alyankovic

You know... the Eat It guy.

Wow, waffles for just .25 cents?  That means I can get 400 for a dollar!!

Views 29,828

2134 days ago

Wow, waffles for just .25 cents? That means I can get 400 for a dollar!!

60 Comments

Realtime comments disabled

takehertothesea 2096 days ago

Where are you

takehertothesea 2096 days ago

I am imagining the girl writing this. How are you going to price oatmeal at 3 and your burritos under 2? Don't answer this; you won't.

ComedyNurd 2099 days ago

Hahaha you just made my day! RT: : Fractional penny waffles AND backward ampersands!! Where is this place?

ComedyNurd 2099 days ago

, and you don't know how to read a fractional number. It's 0.25 cents, not 25 cents.

ComedyNurd 2099 days ago

For those of you who don't know what a decimal point is: the sign reads that Waffles and Pancakes can be bought for $0.0025.

Fighterlegend 2102 days ago

You should have went up to them and been like, "I'll have 400 waffles for a dollar"
"Sir, you have that wrong"
"I'll sue you for false-advertisement then!"

LetMirandaPlay 2102 days ago

That was 3 words...

M4ndy12 2104 days ago

ahahahha

scottstin 2114 days ago

He's saying .25 cents, not 25 cents. .25 would be 1/4th of a penny, as the board insinuates

Sashysocks 2118 days ago

0.25 X 400 = 100.00
0.25 X 4 = 1.00

I wish I saw a price board like that more often anyway. Cheap.

Punkfan1971 2126 days ago

I'll tell you your problem, Al, in 4 words. "You can't count"

kuhlsi 2126 days ago

Fail! :))

FreeAsMyHair3 2130 days ago

you must be lost in a dream curiouser and curiouser :D

RedDeadRenee 2133 days ago

WAFFLE KING

MistaDobolina 2133 days ago

WHERE THE HELL CAN I GET TWENTY FIVE CENT WAFFLES?!

MJfan11000 2133 days ago

wow thats way to many waffles if u don t want them i ll take them

beauregardclagh 2134 days ago

You could get just as many pancakes for your solitary buck!

KristineSlipson 2134 days ago

Haha, that took me a second, but I got it. Nice find!! :-P

PantaroP 2134 days ago

Now Pennies can be useful! *Gets 3 pennies and goes to that place*

amandaskaja 2134 days ago

Yeah, but they don't do that for any of the other items. RT?
No, see, they just wanted to make definitive statements about it. Waffles. Pancakes. 25ยข each.